ZABAWY RUCHOWE - DLACZEGO TO TAKIE WAŻNE

ZABAWY RUCHOWE - DLACZEGO TO TAKIE WAŻNE

Bujak drewniany Wood Rocker to nic innego jak wspaniały domowy plac zabaw, który pomoże Wam spożytkować dziecięce pokłady energii, a dodatkowo wzmocni kondycję i koordynację całego ciała dziecka. Bujak pozwala wyczarować w kilka minut wiele niezwykle ciekawych zabaw, zaś ograniczeniem staje się jedynie Wasza wyobraźnia.

Według badań, zapewniając dziecku niezależność, swobodne poruszanie, doświadczenie samodzielnego osiągania celu - na przykład zdobycie szczytu drabinki buduje w dziecku wiarę we własne siły i kompetencje. Dziecko kształtuje w sobie wytrwałość i konsekwencje w dążeniu do celu. Osiągnięcie celu daje dziecku radość i satysfakcję i buduje poczucie własnej wartości. Dziecko, któremu pozwala się na swobodny ruch jest bardziej ostrożne i uczy się jak w sposób bezpieczny asekurować swoje ciało.

 

WPŁYW NA INTELEKT

Świetnym uzupełnieniem dziecięcego pokoju są bujaki i deski sensoryczne. 
Doskonale wiemy, że ruch w rozwoju dzieci jest niezwykle istotny, a dzieci mają niespożyte pokłady energii, którą warto we właściwy sposób ukierunkować. Ruch i zabawa odgrywają bardzo istotną rolę w rozwoju dzieci, nie tylko przyczyniają się do ich rozwoju motorycznego ale badania wykazały, że ruch jest niezbędny do prawidłowego rozwoju mózgu dzieci. Dzieci wykazują ogromną potrzebę doświadczania, poznawania i eksperymentowania. Ruch rozwija mięśnie, wpływa na prawidłowy wzrost i kształt kości, rozwija układ krążeniowo- oddechowy oraz podnosi sprawność fizyczną i intelektualną.

Czy warto kupić bujak sensoryczny dla dzieci?  

Należy pamiętać, że dzieci kształtują swój mózg poprzez ruch. Z punktu widzenia ewolucji rozwój motoryczny pełni najistotniejszą rolę w prawidłowym rozwoju człowieka, ważniejszą niż nauka szkolna. 

Jakie zabawy z użyciem bujaka można stworzyć?

Bujak to nie tylko zabawka do kołysania, to również świetna kryjówka gdy nałożymy na niego koc, lada sklepowa gdy postawimy go bokiem, góra do zdobycia podczas wspinaczki na szczyt by móc zjechać na zjeżdżalni w dół w nagrodę za trudy wspinaczki!

Warto więc ćwiczyć w domu poprzez zabawę, a kiedy ładna pogoda za oknem, deskę czy bujak można zabrać ze sobą na świeże powietrze aby tam aktywnie spędzać czas.
 
 

BUDOWANIE KOMPETENCJI MOTORYCZNYCH

Podczas zabawy ruchowej na bujaku czy drabince pracują wszystkie mięśnie. Dziecko chwytając się szczebelków ćwiczy dłoń, a ćwiczenia te są tak niezbędne do doskonalenia motoryki małej. Rozwój motoryki małej przygotowuje dziecko do pisania. 
 
 

Bujak oraz deska sensoryczna są również idealnym narzędziem do budowania zmysłu równowagi. Zmysł równowagi często nazywany jest „szóstym zmysłem” ponieważ odgrywa on niezwykle ważna rolę w rozwoju funkcji ruchowych, umysłowych oraz zmysłów czuciowych. 

Dzięki zmysłowi równowagi dziecko otrzymuje informacje o zależnościach przestrzennych oraz uczy się rozróżniać lewą i prawą stronę, górę i dół. Wspinając się po szczebelkach dziecko aktywuje lewą oraz prawą stronę ciała, napina i rozciąga mięśnie, a układ prioprioceptywny dziecka informuje mózg, gdzie w przestrzeni znajduje się ciało. Ćwiczenia te mają ogromny wpływ na utrzymanie prawidłowego napięcia mięśniowego dziecka, a niedorozwój zmysłów związanych z motoryką może w przyszłości skutkować problemami z koncentracją, nauką oraz zaburzać zdrowy rozwój emocjonalny dziecka. 
 
 


 
 

DLA KOGO BUJAK, A DLA KOGO DESKA DO BALANSOWANIA? CZY DWOJE DZIECI MOŻE BUJAĆ SIĘ JEDNOCZEŚNIE?

Prezentowany bujak polecamy wszystkim dzieciom do masy ciała aż do 50 kg. Bujaki występują w dwóch wariantach wielkości- bujaki dla dzieci w wieku od 2-7 lat oraz duży bujak dla dwojga dzieci w wieku 2-12 lat. 

Nasze deski do balansowania ze względu na ich dużą różnorodność wielkości oraz ich wygięcia nadają się dla osób praktycznie w każdym wieku! W swojej ofercie posiadamy aż 5 wielkości desek balansujących - deski starter, oraz deski o łagodnym wygięciu 
dla dzieci młodszych powyżej 2. roku życia aż po deski Large i Extra Large dla dzieci starszych i osób dorosłych! Deska do balansowania to dosonała alternatywa dla ćwiczeń także stepowych!
bujak drewniany wood rocker najwyższa jakość z platformą do wspinaczki CUDANKI.plDrewniana deska do balansowania CUDANKI najwyższa jakość
KUP DRWNIANY BUJAK WOOD RCKER TUTAJ!!!KUP DREWNIANĄ DESKĘ DO BALANSOWANIA TUTAJ!!!


Badania naukowe jasno dowodzą, że okres do 9 roku życia dziecka to bardzo ważny okres w którym dziecko wypracowuje zdrowe nawyki i najlepszy moment gdy możemy „zaszczepić” w dziecku potrzebę codziennej dawki aktywności fizycznej. Najlepiej, gdy to my będziemy przykładem dla swojego dziecka i wraz z nim spędzimy aktywnie czas. Tylko od nas zależy w jakim kierunku przekierujemy niespożyte pokłady dziecięcej energii. Ofiarowanie dziecku narzędzi i możliwości do uprawiania gimnastyki i zabaw sensorycznych w domu oraz wypracowane wraz z dzieckiem potrzeby ruchu, sportu i zdrowego styl życia zaprocentują w przyszłości zdrowym społeczeństwem bez nadwagi i innych problemów cywilizacyjnych. Nawet najmniejsza aktywność fizyczna powtarzana codziennie i systematycznie (także dla Nas Rodziców np. w oczekiwaniu na poranną kawę) poprawi Naszą wydolność, sprawność fizyczną i intelektualną.