MEMOLA 3 w 1 MAX PEŁEN ZESTAW KOŁYSKA HUŚTAWKA MULTISENSORYCZNA Z AKCESORIAMI

Nowy

Komplet, w którym znajduje się Memola-multisensoryczna kołysko-huśtawka 3 w 1 i wszystkie potrzebne akcesoria: zasłonka, moskitiera oraz pałąk na zabawki. Dziecko w Memoli czuje się bezpieczne i kołysane jak w swoim ulubionym środowisku - czyli w brzuchu mamy. Huśtawka przekształca się i rośnie wraz z Twoim dzieckiem. 

Więcej szczegółów

Wysyłka do 3 dni roboczych

1 542,00 zł


Dodaj do listy życzeń

Więcej informacji

MEMOLA KOŁYSKA SENSORYCZNA HUŚTAWKA KOSZ

Komplet, w którym znajduje się Memola -multisensoryczna kołysko-huśtawka i akcesoria: zasłonka, moskitiera, pałąk na zabawki

O MEMOLA
 

W wyniku obserwacji potrzeb małego dziecka powstała niezwykła kołyska sensoryczna MEMOLA. Stała się obiektem studiów projektantki i tematem jej pracy dyplomowej, pod kierunkiem

prof. Michała Stefanowskiego na wydziale Wzornictwa Przemysłowego ASP Warszawa. Inspiracją do jej powstania była bratanica autorki. Dzidziuś zbyt wcześnie przyszedł na świat i jako wcześniak miał wiele niewyrównanych potrzeb neurologicznych.


PODARUJ DZIECKU NAJBEZPIECZNIEJSZĄ KOŁYSKĘ SENSORYCZNĄ! 

Memola - kołysko-huśtawka stymulująca rozwój Twojego dziecka od pierwszych chwil.
 
Opracowana we współpracy z lekarzem neurologiem. 
 
Od kołyski do huśtawki, produkt na 12 lat użytkowania. Memola rozwija się i rośnie z Twoim dzieckiem, zapewniając mu zabawę i opiekę na dłużej. 
 
Memola wspomaga Integrację Sensoryczną, stymuluje mózg oraz rozwój psychomotoryki Twojego dziecka. 
 
Memola powstała w oparciu o wiedzę, w konsultacji z neurologiem i z wykorzystaniem metody Integracji Sensorycznej.
 
INNOWACJA I DESIGN: idąc o krok dalej, aby stworzyć produkty podziwiane za wyjątkowy design, poprawić codzienne życie i zminimalizować wpływ na środowisko;
 
WYSOKA JAKOŚĆ: wykorzystując jedynie materiały o bardzo wyskoiej jakości i przeprowadzając liczne testy w całym procesie opracowywania, aby zapewnić bezpieczeństwo i trwałość zużytowania.
 
BEZPIECZEŃSTWO: wykorzystując produkty starannie przetestowane i spełniające europejskie normy bezpieczeństwa. Memoal została przebadana i jest zgodna w wymaganiami normam:
PN-EN 1130-1:2001
PN-EN 71-8: 2012
Memola w całości jest produkowana w firmie Deltim, która jest producentem wysokiej jakości wózków dziecięcych i akcesoriów, właścicielem marek: Navigton  i  X-lander .
 
NIEZWYKŁA WARTOŚĆ: Memola to multisensoryczny produkt, który wspiera i wzmacnia rozwój Twojego dziecka, dostosowując się do jego potrzeb. Memola powstała w konsultacji z neurologiem dr n. Med. Grażyny Banaszek i w oparciu o metodę Integracji Sensorycznej. Jest to pierwszy taki produkt na rynku.

KONCEPCJA MEMOLA 3 w 1 Z AKCESORIAMI


Jej unikalna i zastrzeżona konstrukcja zapewnia dziecku idealne warunki poprzez: wsparcie Integracji Sensorycznej mózgu dziecka, kontakt wzrokowy z rodzicem, możliwość dostosowania do wieku i potrzeb dziecka (Memola rośnie wraz z dzieckiem), właściwości uspokajające, ułatwianie zasypiania, możliwość wczesnego stosowania terapii metodą Integracji Sensorycznej.   Kołyska ta powstała z myślą o zaspokojeniu potrzeb dzieci oraz ich rodziców. Podstawowy cel to zapewnienie zdrowego i naturalnego rozwoju dziecka. Jest fantastycznym elementem stymulacji i zabawy dla dzieci zdrowych, zaś dzieciom z problemami około-neurologicznymi, wcześniakom umożliwia wyrównanie szans na starcie.
 
ZABAWA - NAUKA -WSPARCIE ROZWOJU
 
Kołyska jest wisząca, dzięki temu oddaje najbardziej naturalny ruch zbliżony do ruchów płodowych dziecka. Dziecko jest przez 9 miesięcy kołysane w brzuchu, ruch kołyski Memola zapewnia dziecku kojący i różnorodny, delikatny ruch – jak w brzuchu mamy.  
 
Uchwyt Memola ma specjalnie zaprojektowany zaczep, który sprawia, że nie skręca się samoistnie w czasie kołysania. Jest to bardzo wygodne dla rodzica, ponieważ inne kołyski wiszące potrafią się zakręcić wokół własnej osi i wtedy rodzic musi wstać i ją ciągle odkręcać, aby wróciła do poprzedniej pozycji. Jest to nowość, która nie występuje w innych tego typu wiszących sprzętach. Umożliwia długotrwały, jednostajny i przyjemny ruch Memoli. Wprawiona w ruch Memola dłużej się kołysze bez konieczności ponownego huśtania.
 
Stymuluje zmysł czucia głębokiego. Dzięki temu uchwytowi Memola reaguje na ruchy dziecka w niej. Przesuwa się razem z dzieckiem. Dziecko szybko uczy się jak samo wprawić kołyskę w ruch i w ten sposób uczy się świadomości położenia własnego ciała.
 
Pamięć pozycji  Memola zawsze wróci samoczynnie i niegwałtownie do swojego punktu wyjścia.  
 
Zabawki Wokół kołyski można powiesić stymulujące wzrok i dotyk zabawki. Nad dzieckiem znajduje się pająk, na którym zawieszamy zabawki. Kołysząc dziecko, wprawiamy zabawkę w ruch, co również przyciąga wzrok dziecka i pobudza go do stymulacji wzroku i rozwoju koncentracji.  
 
Kolory – stymulacja wzroku Memola i jej konstrukcja celowo jest utrzymana w jednym kolorze, aby sama sobą nie rozpraszała dziecka, a dawała mu bezpieczeństwo. Pierwszym kolorem, jaki dziecko widzi, jest kolor czerwony, później żółty, a na końcu kolor niebieski. W stymulacji wzroku malucha ważne jest, żeby pozwolić mu skupić wzrok na jednej wyrazistej rzeczy, za którą może wodzić wzrokiem. Dlatego Memola jest przygotowana do tego, żeby podwieszać dziecku zabawki w intensywnych kolorach w różnych miejscach.  
 
Mata edukacyjna Jest to pierwsza kołyska na tyle duża, że można do niej włożyć matę edukacyjna, żeby wzmocnić wrażenia dotykowe i stymulować mózg dziecka w czasie kołysania.   Stymulacja wzroku Rozwój wzroku dziecka w Memoli stymulowany jest przede wszystkim przez możliwość widzenia świata dookoła bez przeszkód w każdej pozycji – również na brzuszku.
 
Ważnym elementem są zabawki podwieszane nad głową dziecka i wokół niego. Duże i w odpowiednich kolorach pozwalają mu ćwiczyć wzrok i umiejętność koncentracji. Memola dzięki dostosowanemu do tego dizajnowi stanowi ramę, bezpiecznie wspierając ten proces, a nie rozpraszającą.  
 
Kontakt z rodziną Najbardziej uspokajający dla dziecka i dla rodzica jest wzajemny kontakt. Rodzic nie może być przy dziecku non stop, czasem musi odejść na przykład do kuchni. Dzięki przezroczystości kołyski dziecko nie denerwuje się, bo widzi i słyszy rodzica, a rodzic ma je cały czas pod opieką – widzi, co się z nim dzieje. Gdy dziecko od pierwszych chwil jest pełnoprawnym członkiem rodziny, nie leży w kąciku, ale jest w centralnym miejscu domu, każdy może do niego mówić, podejść, pokołysać – tworzą się silne więzy rodzinne.   

Komplet, w którym znajduje się Memola-multisensoryczna kołysko-huśtawka i akcesoria: zasłonka, moskitiera, pałąk na zabawki
Memola kołyska multisensoryczna kosz sensoryczny huśtawka sensoryczna

PRODUKT

ĆWICZENIA: Ćwiczenia sensoryczne Kołyska jest na tyle duża, że można wykonywać w niej od samego początku z dzieckiem ćwiczenia sensoryczne zalecane przez lekarza czy terapeutę, takie same jak w salach do integracji sensorycznej.
 
HUŚTAWKA: Po okresie kołyski można do tych celów używać huśtawki. Memola nadaje się do domowej rehabilitacji dziecka, nieprzerwanej i naturalnej, w jego otoczeniu rodzinnym.   Okrągłość Memola jest okrągła, dziecko ma miejsce do dowolnej eksploracji świata. Może samo, pełzając po materacyku, przyjmować dowolne i wygodne pozycje. Dla rodzica jest to również wygoda - może ułożyć dziecko w dowolnej pozycji, w dowolną stronę.   Wielkość Memola jest odpowiedniej wielkości, co w parze z jej okrągłością daje dziecku niezbędne miejsce do odkrywanie własnego ruchu, nieograniczone ciasnymi ściankami możliwości.
 
WYSOKOŚĆ: Na wielkość i bezpieczeństwo Memoli ma wpływ również możliwość podniesienia ścianki tak, że nie musimy obawiać się, że przegapimy moment siadania dziecka. Bezpiecznie można jej używać dłużej niż do momentu siadania.   Wygoda rodzica Dostosowywanie wysokości – część kołyski może być dopasowywana do wygodnej dla rodzica wysokości od podłogi. Zawieszenie Memoli jest regulowane i może być dostosowane do wysokości sufitu od 200 do 300 cm.  
 
TALERZ HUŚTAWKI: Talerz huśtawki Daje możliwość wykorzystania produktu jako huśtawki. Miękki, przyjemny pluszowy materiał, na którym można wygodnie leżeć i się huśtać. Memola w ostatnim stadium swojego rozwoju po przekształceniu staje się huśtawką i można jej używać od 3. roku życia do ok. 12 lat. Huśtawka to nie tylko wydłużenie życia produktu, to też zapewnienie dziecku dłuższego okresu kołysania i właściwej stymulacji błędnika.  

 
SZUKASZ KOŁYSKI MEMOLA BEZ DODATKÓW - KUP JĄ TUTAJ!!!
  

KUP TERAZ !

 

MAMOLA 3 W 1 BEZ DODATKOWYCH AKCESORIÓW KOŁYSKA DLA DZIECI

NAJWYŻSZY KOMFORT

BUJANIE NA ODLEGŁOŚĆ: Kołysanie na odległość Nasi pradziadkowie używali głównie kołysek wiszących. Wynikało to z ich obserwacji i praktyki, ponieważ takie kołyski najbardziej kojąco wpływały na dziecko. Dla wygody i zapewnienia dziecku ruchu kołysania nawet wtedy, kiedy trzeba odejść na chwilę lub coś zrobić, prostym sposobem było przywiązanie linki do kołyski i bujanie dziecka bez konieczności stania przy kołysce.   Memola wyposażona jest w pętelkę w jej podstawie, która pozwala na stabilne przywiązanie liny. Można wygodnie usiąść w fotelu z książką i w tym samym czasie spokojnie kołysać usypiające dziecko. Linę można bezpiecznie schować w dolnym pluszowym wałku, tak żeby nie przeszkadzała kiedy nie jest używana.  
 
 

 

Memola kołyska multisensoryczna kosz sensoryczny huśtawka sensoryczna
Memola kołyska multisensoryczna kosz sensoryczny huśtawka sensoryczna

BEZPIECZEŃSTWO

Wykorzystując produkty starannie przetestowane i spełniające europejskie normy bezpieczeństwa. Memoal została przebadana i jest zgodna w wymaganiami normam:
PN-EN 1130-1:2001
PN-EN 71-8: 2012
Memola w całości jest produkowana w firmie Deltim, która jest producentem wysokiej jakości wózków dziecięcych i akcesoriów, właścicielem marek: Navigton  i  X-lander .
 
 
Innowacją w zakresie tego produktu jest możliwość podniesienia boków w drugim etapie użytkowania na wyższy poziom, dzięki czemu rodzic ma większą kontrolę nad tym, co się dzieje z dzieckiem. Zapobiega to "przegapieniu" momentu, kiedy dziecko zaczyna siadać i wstawać w Memoli.
 
 
Część Huśtawka jest dostępna do użytku dopiero po rozmontowaniu całości konstrukcji produktu. Jest ona przeznaczona dla dzieci od 3 lat. Jest to oddzielny element pozwalający na dłuższe wykorzystanie zakupionego produktu. Spełnia wymogi europejskiej normy EN 71-8 i znaku CE.

Conformit%C3%A9_Europ%C3%A9enne_(logo)-s

SPECYFIKACJA

  • Wiek dziecka: od urodzenia do 12 lat (choć zabawka może być używanana nawet dłużej); 
  • Trzy produkty w jednym: łóżeczko/kołyska, kosz do bujania oraz huśtawka koło.
  • Wiek użytkownika do 12 roku życia!
  • Regulowana wysokość zawieszenia,
  • Wygodny pokrowiec,
  • Twarde dno- ułatwia leżenie na brzuszku,
  • Pętelka na linę- pozwala na przywiązanie liny do kołyski i wygodne jej kołysanie z dalszej odległości np z łóżka lub kanapy. 
  • Zasłonka, moskitiera oraz materiałowy pałąk na zabawki.

 

 

Memola kołyska multisensoryczna kosz sensoryczny huśtawka sensoryczna

Memola kołyska multisensoryczna kosz sensoryczny huśtawka sensoryczna

AKCESORIA OD MEMOLA

Akcesoria do Memoli  Memola posiada szereg pięknych i funkcjonalnych akcesoriów. Dopasowane do produktu starannie wykonane i wykończone lamówką.
 
ZASŁONKA: Zasłonka, moskitiera oraz materiałowy pałąk na zabawki. Zasłonka Pięknie podkreśla kształt Memoli. Pozwala zasłonić dziecko w czasie snu, ale nie zakrywa go całkowicie dając idealne warunki do snu tak by dziecku nie było duszno. Dzięki niej dziecko może spać w salonie nawet kiedy jest w nim cała rodzina. Szczególnie polecane dla noworodków ponieważ osłania je i zapobiega nadmiarowi bodźców dobiegających z zewnątrz. Łatwo montuje się do Memoli. Łączy się z moskitierą tworząc komplet. Zasłonka wykonana jest z oddychającego bawełnianego materiału z certyfikatem OEKO-TEX® Standard 100. Z tego samego materiału uszyta jest poszewka materacyka tworząc komplet.    
 
MOSKITIERA: Moskitiera Delikatna moskitiera, łatwo zakładana na Memolę. Całość zrobiona z najwyższej jakości delikatnej siatki. Wykończenia bawełniana lamówką. Moskitiera jest niezwykle praktyczna zwłaszcza latem. Tworzy dziecku miły klimat do spania.  
 
PAŁĄK NA ZABAWKI: Pałąk na zabawki W odpowiedniej odległości nad dzieckiem można dzięki niemu podwiesić każde zabawki. Łatwo się zakłada i odpina oraz doskonale komponuje się z całością Memoli. Dzięki niemu w czasie kołysanie zabawki poruszają się razem z kołyską wzbudzając zainteresowanie dziecka. Dziecko nie widzi ostro kolorów, a pierwszym kolorem jaki widzi jest czerwony. Dlatego Memola została tak zaprojektowana aby nie rozpraszać kolorami dziecka, a jedynie dzięki intensywnym w kolorze podwieszanym zabawkom dziecko mogło ćwiczyć wzrok i skupiać go na przedmiocie. Możliwość podwieszenia zabawek jest bardzo ważna w procesie uczenia się i Integracji Sensorycznej.

DŁUŻSZE UŻYTKOWANIE! 

Memola przekształca się i dopasowuje się do potrzeb dziecka rosnąc wraz z nim.
 

Kołysanie jest ważne i stymulujące dla dziecka od pierwszych chwil jego istnienia w brzuchu mamy. Dlatego też po narodzinach ruch ten jest tak ważny dla jego prawidłowego rozwoju. Z tego względu Memola jest skonstruowana tak, aby jak najdłużej można było jej używać do kołysania i huśtania dziecka. Od niemowlaka do przedszkolaka i dłużej. 

MEMOLA 3 w 1 Z AKCESORIAMI

Trzy etapy Memoli

Wszystkie etapy Memoli powstają poprzez łatwe i szybkie przekształcenie jej konstrukcji.

 

Pierwszy etap Memoli to łóżeczko leżanka/kołyska na pierwsze miesiące. Można używać jej przez pierwsze 6 miesięcy. W tym czasie służy też również jako łóżeczko dla noworodka, w którym może spać.
 
Wysokość burty to 35 cm.

 

Drugi etap to kosz sensoryczny. Trudno zauważyć, kiedy dziecko zaczyna siadać, stawać i może wypaść z kołyski. Moment taki jest niebezpieczny (większość dotychczasowych kołysek mają wysokość boków do ok. 30 cm). W Memoli dzięki podnoszonym wyżej bokom dziecko jest bezpieczne i realnie dłużej może używać kołyski. Ze względu na właściwości neurologiczne i sensoryczne przeznaczony jest do ćwiczeń metodą Integracji Sensorycznej.

Wysokość – 55 cm.

 

Trzeci etap to huśtawka - przeznaczony jest dla dziecka od 3 do ok. 12 lat. Trudno zabrać dziecku zabawkę, tym bardziej tak istotną. Dla ''dziecka'' dużego Memola po przekształceniu z kołyski staje się huśtawką. Wyjątkową miłą w dotyku, przytulną huśtawką, na której można się huśtać, zwijać w kłębuszek i wymyślać nowe zabawy.

 Memola kołyska multisensoryczna kosz sensoryczny huśtawka sensoryczna

Memola kołyska multisensoryczna kosz sensoryczny huśtawka sensoryczna

INTEGRACJA SENSORYCZNA

Integracja Sensoryczna jest procesem neurologicznym, w którym następuje organizacja i interpretacja wrażeń zmysłowych w całość. Mózg nieustannie odbiera, segreguje i przetwarza bodźce płynące z ciała i środowiska przez wszystkie układy zmysłów - dotyku, czucia głębokiego, układu przedsionkowego, wzroku, słuchu i węchu. Gdy płyną one we właściwej organizacji, są podstawą do prawidłowego rozwoju ruchowego, uczenia się i zachowania.


W każdym momencie naszego życia odbieramy tysiące bodźców. Te informacje są bardzo różne: wzrokowe, słuchowe, dotykowe, itp., a także związane z odczuwaniem siły grawitacyjnej (zmysł przedsionkowy). Która z tych informacji jest w danej chwili najważniejsza? Które z nich należy nawzajem powiązać, aby były użyteczne dla nas – decyduje o tym nasz mózg. W mózgu poprzez połączenia pomiędzy neuronami (połączenia pomiędzy komórkami nerwowymi rozwijane są we wczesnym stadium rozwoju dziecka) scalane są wrażenia zmysłowe odbierane przez receptory z całego ciała. Prawidłowa interpretacja w korze mózgowej zależy od prawidłowego przebiegu procesu scalenia bodźców.


Jak to wygląda w życiu?
Odszukanie kluczy lub chusteczki w torebce, gdy siedzimy np. w ciemnej sali kinowej, nie stanowi dla nas problemu. Jest to przykład scalenia wrażeń dotykowych i kinestetycznych (płynących z ruchu palców). Czynność czytania wyrazów wymaga scalenia informacji wzrokowej (obraz liter) oraz słuchowej (ich dźwięku).
Pomyślmy teraz, jak to wygląda z perspektywy dziecka?
Widzimy coś okrągłego. Zmysł czucia pozwala nam określić ciężar. Zmysł dotyku mówi nam, że to coś chropowatego. Należy to wziąć do ust (co dzieci robią z uwielbieniem) – "dochodzi" nam zapach i smak oraz dotyk. Dodajmy jeszcze, że to coś ma mocny, ciepły kolor i wreszcie możemy stwierdzić, że to pomarańcza. Każda z tych informacji z osobna nie mówi nic, ale połączone razem w całość zyskują znaczenie.


Dziecko dopiero uczy się rozróżniać, systematyzować i używać tych różnorodnych wrażeń
Brak prawidłowej integracji zmysłowej powoduje, że skomplikowane procesy, takie jak koordynacja ruchowa, planowanie ruchu, percepcja słuchowa czy wzrokowa, mowa, czytanie, pisanie czy liczenie, są zaburzone.


Deficyt w tym zakresie powoduje szereg zaburzeń, między innymi dysleksję, trudności w koncentracji, trudności motoryczne i sprawnościowe, trudności w relacji z otoczeniem. Innymi słowy to tak, jak w przypadku dziecka, które uczy się czytać i zna wszystkie literki, ale ma trudności, żeby scalić je w jeden wyraz i zrozumieć jego znaczenie.


 

 

PODARUJ SWEMU DZIECKU ZDROWY ROZWÓJ I SPOKOJNY SEN!!!Memola kołyska multisensoryczna kosz sensoryczny huśtawka sensoryczna

Memola kołyska multisensoryczna kosz sensoryczny huśtawka sensoryczna

Memola kołyska multisensoryczna kosz sensoryczny huśtawka sensoryczna

Memola kołyska multisensoryczna kosz sensoryczny huśtawka sensoryczna
Memola kołyska multisensoryczna kosz sensoryczny huśtawka sensoryczna

Memola kołyska multisensoryczna kosz sensoryczny huśtawka sensoryczna

Memola kołyska multisensoryczna kosz sensoryczny huśtawka sensoryczna
Memola kołyska multisensoryczna kosz sensoryczny huśtawka sensoryczna

Memola kołyska multisensoryczna kosz sensoryczny huśtawka sensoryczna

Memola kołyska multisensoryczna kosz sensoryczny huśtawka sensoryczna

Memola kołyska multisensoryczna kosz sensoryczny huśtawka sensoryczna

Memola kołyska multisensoryczna kosz sensoryczny huśtawka sensoryczna

Memola kołyska multisensoryczna kosz sensoryczny huśtawka sensoryczna

Memola kołyska multisensoryczna kosz sensoryczny huśtawka sensoryczna

Memola kołyska multisensoryczna kosz sensoryczny huśtawka sensoryczna
Memola kołyska multisensoryczna kosz sensoryczny huśtawka sensoryczna

Memola kołyska multisensoryczna kosz sensoryczny huśtawka sensoryczna
memola

Memola kołyska multisensoryczna kosz sensoryczny huśtawka sensoryczna

Opinie

Napisz opinię

MEMOLA 3 w 1 MAX PEŁEN ZESTAW KOŁYSKA HUŚTAWKA MULTISENSORYCZNA Z AKCESORIAMI

MEMOLA 3 w 1 MAX PEŁEN ZESTAW KOŁYSKA HUŚTAWKA MULTISENSORYCZNA Z AKCESORIAMI

Komplet, w którym znajduje się Memola-multisensoryczna kołysko-huśtawka 3 w 1 i wszystkie potrzebne akcesoria: zasłonka, moskitiera oraz pałąk na zabawki. Dziecko w Memoli czuje się bezpieczne i kołysane jak w swoim ulubionym środowisku - czyli w brzuchu mamy. Huśtawka przekształca się i rośnie wraz z Twoim dzieckiem. 

30 innych produktów w tej samej kategorii:

Video

MAMOLA KOŁYSKA HUŚTAWKA KOSZ SENSORYCZNA

Pliki do pobrania

Śledź nas na Facebooku